Haberler

SİİRT ÜNİVERSİTESİ SPOR TAKIMLARI ÇOK BÜYÜK BAŞARILAR ELDE EDİYOR


SİİRT ÜNİVERSİTESİ SPOR TAKIMLARI ÇOK BÜYÜK BAŞARILAR ELDE EDİYOR

Afyon’da yapılan üniversitelerarası futsal süper lig ve Ünilig ön eleme müsabakalarında, erkek futsal takımımız Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesini 9-4 yenip, İstanbul Beykoz Üniversitesi ile de 5-5 berabere kalıp grup birincisi olarak Türkiye 4’lü finallerine kalmıştır.  Balıkesir’de düzenlenen Türkiye süper lig, Ünilig Türkiye Futsal Şampiyonası 4’lü finalinin ilk maçında ise Marmara Üniversitesi ile 6-6 berabere kalmış takımımız şansız bir şekilde penaltılarda Marmara Üniversitesine yenilmiştir. Ama takımımız 3. Lük, 4.lük müsabakasında İstanbul Haliç Üniversitesini 7-4 yenerek Türkiye 3.sü olmuştur.

Yine kadın futsal takımımız da Afyon’da yapılan üniversitelerarası futsal süper lig ve ünilig ön eleme müsabakalarında Dumlupınar Üniversitesini 7-6, Marmara Üniversitesini ise 4-2 yenip grup birincisi olarak Türkiye 4’lü finallerine kalmıştır. Balıkesir’de düzenlenen Türkiye süper lig, Ünilig Türkiye Futsal Şampiyonası 4’lü finalinin ilk maçında Kocaeli Üniversitesi ile 4-4 berabere kalmış ve müsabaka uzatmalara gitmiş, uzatmalarda da takımımız şansız bir şekilde Kocaeli Üniversitesine 1 sayıyla 6-5 yenilmiştir.  Ama takımımız 3. Lük, 4.lük müsabakasında Dumlupınar Üniversitesini  6-4 yenerek Türkiye 3.sü olmuştur.

Erkek Hentbol takımımızda önce Sivas’ta yapılan Ünilig Türkiye elemelerinde grubunda Hitit Üniversitesini, Gümüşhane Üniversitesini, Cumhuriyet Üniversitesini, Dicle Üniversitesini ve 19 Mayıs Üniversitesini yenerek birinci olup ve Türkiye 4’lü finallere kalmıştı. Takımımız Balıkesir de düzenlenen Hentbol Ünilig Türkiye 4’lü finallerinin ilk maçında Burdur Mehmet Akif ERSOY Üniversitesini 35-21 yenerek finale kalmış ve finalde ise İstanbul Üniversitesine 36-32 yenilerek Ünilig Hentbol Türkiye 2.si olmuştur.

Kahramanmaraş’ta yapılan Üniversiteler Türkiye Taekwondo Şampiyonasında 54 Kg sporcu öğrencimiz Ömer Burak DİNÇEL Türkiye 3. sü olarak üniversitemize bronz madalya kazandırmıştır.

Bartın’da düzenlenen Üniversiteler Türkiye güreş şampiyonasında sporcu öğrencilerimizden Mehmet Ali Yılmaz kilosunda Türkiye 2.si, Osman ECE’de Türkiye 3.sü olmuşlardır.

Ayrıca İşitme engelliler federasyonunun düzenlemiş olduğu işitme engelliler Türkiye Şampiyonasında sporcu öğrencilerimizden Umut BEŞKARDEŞ U20’de 800 metrede Türkiye Şampiyonu olmuştur.

RIDVAN BAĞÇECİ / 3205
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
10.1.2020